26 Temmuz 2015 Pazar

BLIZZARD STORE'DAN MATARA ALIŞVERİŞİ

    Merhaba herkese, uzun bir aradan sonra Şeyma'nın yoğun istekleri doğrultusunda, yakın zamanda aldığım 2 matarayı size tanıtacağım. Aslında aklımda hiç matara almak yoktu, zaten benim aklımda pek alışveriş yapmak olmaz, ama bir oyun firmasından (Blizzard) bir kupon kazanınca (kargoyu bedava yapan bir kupon, kuponsuz kargo yaklaşık 10 dolar) zaten firma da hoşuma gittiği için mağazalarına bir bakayım dedim, ve bu iki matarayı bayağı bir beğenip birini kendime birini de Şeyma'ya aldım.

     Önce Şeyma'nın matarasına bakalım:


     Fiyatı 14.99 dolar, yani yaklaşık 40 lira, ancak ben aldığımda şansıma 10 dolara düşmüştü, arada bir indirim yapıyorlar. Kargosu muhteşem idi, her an hangi arabada ya da uçakta olduğunu görebiliyordum ve 2-3 gün içinde geldi, hatta kurye evi bulamayıp beni aradı ve getirdi. Kargodan sorumlu firma Fedex idi, kargodan kesinlikle memnun kaldım.
    Şeyma'nın matarası borosilikat camdan yapılmış, borosilikat cam ısıya dayanıklıdır ve dış etkenlere rahatlıkla dayanabilir, bu yüzden genelde laboratuvar malzemesi olarak kullanılır, gratinitimsi bir yapısı vardır, aşınması çok zordur, çizilmez ve termal şoklara karşı dayanıklıdır ve diğer camlara kıyasla çok hafiftir. Şeyma'nın sürekli bunu düşüreceği dikkate alınırsa çekice bile dayanabilen bir cam almak içimi rahatlattı doğrusu. İçindeki sıvıyı sıcak ya da soğuk 3-4 saat aynı şekilde tutuyor, çok sıcak bir yere koymazsanız hiç bir zaman içilemeyecek duruma getirmiyor, sıcak içecekleri de iyi korusa da özellikle soğuk içecekleri korumak için yapılmış, ancak illa çok sıcak isterseniz kapağı çıkarılarak mikrodalgaya koyulabiliyor, böylece içeceğinizi rahatlıkla ısıtabiliyorsunuz. Hacmi 18 oz, yani yaklaşık 530 ml.
    Teknik özelliklerini geçip Şeyma'nın ilgileneceği yere gelirsek, üstünde detaylı bir şekilde Warcraft dünyasının haritası bulunuyor, Şeyma oyun oynamasa da haritanın neresinde kimlerin yaşadığını ona anlattıktan sonra ilgisini çekti, ne olduğunu bilmesen bile oldukça güzel gözüken bir dizaynı var tabii ki. Oyundaki bir itemi yaptıkları için üstünde itemin adı (Refreshing Spring Water, Item level 1) ve ne yaptığı yazıyor, 18 saniye içinde 180 manamızı dolduruyormuş ve oturarak içmeliymişiz.

    Şimdi benim matarama bakalım:

   Fiyatı 23 dolar, yani yaklaşık 60 lira. Ne yazık ki bunda bir indirim yoktu, Şeyma'nın matarasıyla aynı pakette geldi o yüzden kargo aynı.
   Mataram paslanmaz çelikten yapılmış ve üstü siyah mat boyanmış, 2 katlı ve vakumlanmış, o yüzden içecekleri 5-6 saat rahatlıkla aynı ısıda tutabiliyor, ister sıcak ister soğuk, 5-6 saat sonra da fazla kaybetmiyor ısısını, hiç içilemeyecek bir duruma gelmedi şu ana kadar. Üstündeki düğmeye basarak tık açılabiliyor, bu da araba kullanırken çok işime yarayan birşey. 15 ounce hacmi var, yani yaklaşık 440 ml.
  Dizaynına gelecek olursak, benim sevdiğim gibi sade bir dizayn tercih etmişler, Heroes of the Storm oyununun amblemi, yazısı ve oyunda kullanılan küçük altıgenler var.


  İkisini de kullanmış biri olarak diyebilirim ki hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız, bu mataraları aldığımızdan beri suyu onlarla içiyoruz, özellikle bu yaz sıcağında fazlasıyla işimize yaradı, kışın da sıcak sıcak çay kahve içmeyi planlıyoruz mataralarımızla :)

 Şimdi Linkler:

Blizzard: tık
Blizzard Store: tık
Şeyma'nın Matarası: tık
Efe'nin Matarası: tık

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder